OSRAM Cool Blue Intense Bulb H1 12V/55W - x1
REFERENCE FABRIQUANT : 64150CBN-1BL
| BRANDS | OSRAM |
|---|---|
| EAN | 4062172395403 |
| Approval | Homologué |
| Voltage | 12V |
| ECE category | H1 |
| Light power (lumens) | 1550 |
| Power | 55 W |
| Bulb base | P14.5s |
Description
Tonnycat vous propose :
OSRAM Cool Blue Intense Bulb H1 12V/55W - x1 de OSRAM
Discover COOL BLUE INTENSE - high-tech halogen lamps, almost in the league of LED lamps. With its powerful and bright extra white light up to 5,000 kelvins, whose cold beam makes it resemble an LED lamp, it gives real design enthusiasts a run for their money.
The lamp also provides a contrasted light similar to daylight, making it more pleasant for the eyes than standard lamp light. Compared to the minimum requirements of the EU, the OSRAM COOL BLUE INTENSE range is up to 100% brighter.
The modern design with a silver base (H4/H7/H8/H11/HB4) is ideal for use in clear glass headlights. This gives your vehicle an elegant look.
| BRANDS | OSRAM |
|---|---|
| EAN | 4062172395403 |
| Approval | Homologué |
| Voltage | 12V |
| ECE category | H1 |
| Light power (lumens) | 1550 |
| Power | 55 W |
| Bulb base | P14.5s |















