NG BRAKES Brake Disc - 1964G
REFERENCE FABRIQUANT : 1964G
| BRANDS | NG BRAKE DISC |
|---|---|
| EAN | 1964G |
| Int/Ext Diameter (Ømm/mm) | (Ø77mm/320mm) |
| Brake disc shape | Rond |
| Number of holes | 5 |
| Hole diameter (mm) | ø 8.25 |
| Disk type | Flottant |
| Thickness (mm) | 5 mm |
| Inner diameter | ø 77 |
| Outer diameter | Ø 320 |
| Brand | Cylinder | Model | Year | Caractéristique |
|---|---|---|---|---|
| ZERO MOTORCYCLES | 0 | SR | 2019 | Position : Avant |
| ZERO MOTORCYCLES | 0 | SR | 2020 | Position : Avant |
| ZERO MOTORCYCLES | 0 | SR | 2021 | Position : Avant |
| ZERO MOTORCYCLES | 0 | SR | 2022 | Position : Avant |
Description
Tonnycat vous propose :
NG BRAKES Brake Disc - 1964G de NG BRAKE DISC
NG BRAKES Brake Disc - 1964G
This NG BRAKES brake disc is designed to offer optimal performance and increased safety during your motorcycle or quad rides. Its mass production ensures exceptional quality and reliability, meeting the strictest market standards.
- Hole diameter (mm): ø 8.25
- Outer diameter: Ø 320
- Inner diameter: ø 77
- Inner/Outer diameter (Ømm/mm): (Ø77mm/320mm)
- Thickness (mm): 5 mm
- Brake disc shape: Round
- Number of holes: 5
- Disc type: Floating
This brake disc offers exceptional resistance and durability, ensuring efficient and reliable braking in all conditions. Its floating design allows for optimal heat dissipation, reducing the risk of overheating and ensuring consistent performance.
Choose the NG BRAKES Brake Disc - 1964G for a safe driving experience and enjoy the quality and performance of a product designed by industry experts.
| BRANDS | NG BRAKE DISC |
|---|---|
| EAN | 1964G |
| Int/Ext Diameter (Ømm/mm) | (Ø77mm/320mm) |
| Brake disc shape | Rond |
| Number of holes | 5 |
| Hole diameter (mm) | ø 8.25 |
| Disk type | Flottant |
| Thickness (mm) | 5 mm |
| Inner diameter | ø 77 |
| Outer diameter | Ø 320 |















