OSRAM Night Breaker Laser H1 12V/55W Bulb - X1
REFERENCE FABRIQUANT : 64150NL-1BL
| BRANDS | OSRAM |
|---|---|
| EAN | 4062172395489 |
| Approval | Homologué |
| Voltage | 12V |
| ECE category | H11 |
| Light power (lumens) | 1550 |
| Power | 55 W |
| Bulb base | P14.5s |
Description
Tonnycat vous propose :
OSRAM Night Breaker Laser H1 12V/55W Bulb - X1 de OSRAM
```html
Powerful halogen lighting for demanding applications
- Thanks to the innovative laser ablation technology, NIGHT BREAKER LASER halogen headlight bulbs offer up to 150% brighter lighting than the minimum legal requirement.
- The high-tech filament ensures an additional light boost.
- These bulbs provide a beam that reaches up to 150m long and light that is up to 20% whiter compared to the minimum legal standard.
- Enhanced visibility and improved visibility can help drivers identify and react more quickly to traffic hazards.
- Lastly, OSRAM NIGHT BREAKER LASER impresses with its unique design (product name laser engraved) and its complete range (H1, H3, H4, H7, H8, H11, HB3, HB4).
| BRANDS | OSRAM |
|---|---|
| EAN | 4062172395489 |
| Approval | Homologué |
| Voltage | 12V |
| ECE category | H11 |
| Light power (lumens) | 1550 |
| Power | 55 W |
| Bulb base | P14.5s |















