OSRAM Night Breaker Laser H11 12V/55W Bulb - X1
REFERENCE FABRIQUANT : 64211NL-1BL
| BRANDS | OSRAM |
|---|---|
| EAN | 4062172395243 |
| Approval | Homologué |
| Voltage | 12V |
| ECE category | H3 |
| Light power (lumens) | 1350 |
| Power | 55 W |
| Bulb base | PGJ19-2 |
| Brand | Cylinder | Model | Year | Caractéristique |
|---|---|---|---|---|
| APRILIA | 200 | ATLANTIC/ARRECIFE 200 | 2003 | |
| APRILIA | 200 | ATLANTIC/ARRECIFE 200 | 2004 | |
| APRILIA | 200 | ATLANTIC/ARRECIFE 200 | 2005 | |
| APRILIA | 200 | ATLANTIC/ARRECIFE 200 | 2006 | |
| APRILIA | 200 | ATLANTIC/ARRECIFE 200 | 2007 | |
| APRILIA | 200 | ATLANTIC/ARRECIFE 200 | 2008 |
Description
Tonnycat vous propose :
OSRAM Night Breaker Laser H11 12V/55W Bulb - X1 de OSRAM
Powerful halogen lighting for demanding applications
Thanks to innovative laser ablation technology, NIGHT BREAKER LASER halogen headlight bulbs offer lighting up to 150% brighter than the minimum legal requirement. The high-tech filament ensures an additional light boost. These bulbs provide a beam of light up to 150 m long and light up to 20% whiter compared to the minimum legal standard. Enhanced visibility and improved visibility can help drivers identify and react more quickly to traffic hazards. Last but not least: OSRAM NIGHT BREAKER LASER impresses with its unique design (product name laser engraved) and its complete range (H1, H3, H4, H7, H8, H11, HB3, HB4).
```| BRANDS | OSRAM |
|---|---|
| EAN | 4062172395243 |
| Approval | Homologué |
| Voltage | 12V |
| ECE category | H3 |
| Light power (lumens) | 1350 |
| Power | 55 W |
| Bulb base | PGJ19-2 |















