Chargers Kit BS30 BS BATTERY 10+1
| BRANDS | BS BATTERY |
|---|---|
| EAN | 3065263 |
| Battery Type | Acide et Lithium |
| Voltage | 12V |
| Ability | 60 |
| Battery voltage | 12 V |
| Charging rate | 3A |
| Number of programs | 9 |
PROMO
Description
Tonnycat vous propose :
Chargers Kit BS30 BS BATTERY 10+1 de BS BATTERY
BS30 BS BATTERY 10+1 Charger Kit
The BS30 BS BATTERY 10+1 charger kit is an intelligent 12V battery charger and maintainer with a capacity of 3A, designed for lead-acid and lithium batteries. With its 9 charging programs, this automatic charger is suitable for batteries up to 60Ah, offering performance and reliability for your motorized vehicles and garden equipment.- Intelligent battery charger and maintainer
- Adaptable charging algorithm for lead-acid and lithium (LiFePO4) batteries
- Easy to use: connect and charge the battery, then forget about it
- Automatic detection of lead-acid or lithium battery technology
- Safe: spark-free connection, protection against reverse polarity, short circuits, and internal overheating
- Multi-axis hook for easy installation
| BRANDS | BS BATTERY |
|---|---|
| EAN | 3065263 |
| Battery Type | Acide et Lithium |
| Voltage | 12V |
| Ability | 60 |
| Battery voltage | 12 V |
| Charging rate | 3A |
| Number of programs | 9 |











