Additional lighting DENALI D2 LED 10W - individual
REFERENCE FABRIQUANT : DNL.D2.050
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 810005870153 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 55mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 60mm |
| Width (mm) | 55mm |
| Type of lighting | LED |
| Brand | Cylinder | Model | Year | Caractéristique |
|---|---|---|---|---|
| DUCATI | 1098 | 1100 STREETFIGHTER | 2009 | |
| DUCATI | 1098 | 1100 STREETFIGHTER | 2010 | |
| DUCATI | 1098 | 1100 STREETFIGHTER | 2011 | |
| DUCATI | 1098 | 1100 STREETFIGHTER | 2012 | |
| DUCATI | 1098 | 1100 STREETFIGHTER | 2013 | |
| DUCATI | 1098 | 1100 STREETFIGHTER | 2014 |
Description
Tonnycat vous propose :
Additional lighting DENALI D2 LED 10W - individual de DENALI
Discover the DENALI D2 LED 10W additional lighting - unit
Looking for powerful and versatile lighting for your motorcycle or quad? Choose the DENALI D2 LED 10W lighting kit, a quality product that will meet your visibility and safety needs on the road.
- Brand: DENALI
- Color: Black
- Diameter Ø (mm): 55mm
- Approval: Not approved in Switzerland
- Width (mm): 55mm
- Length (mm): 60mm
- Type of lighting: LED
This DENALI D2 2.0 LED TriOptic™ lighting kit is equipped with a powerful 10 watt Cree LED that projects a beam of light up to 160m away. Its compact aluminum housing makes it the most versatile light on the market, perfect as a main headlight or mounted on a fender.
The DENALI 2.0 series stands out for its Impact PC™ anti-corrosion lens and TriOptic™ lens system. Each kit comes with spot and flood lenses for optimal adaptation to your visibility needs. With a consumption of 1.6A and a single beam intensity, this lighting allows you to see and be seen in all circumstances.
Don't leave anything to chance on the road, equip yourself with the DENALI D2 LED 10W lighting kit and ride safely!
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 810005870153 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 55mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 60mm |
| Width (mm) | 55mm |
| Type of lighting | LED |















