Additional Lighting DENALI D4 LED 10W - unit
REFERENCE FABRIQUANT : DNL.D4.050
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 810005870160 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 65mm |
| Width (mm) | 99mm |
| Type of lighting | LED |
| Brand | Cylinder | Model | Year | Caractéristique |
|---|---|---|---|---|
| DUCATI | 1098 | 1100 STREETFIGHTER | 2009 | |
| DUCATI | 1098 | 1100 STREETFIGHTER | 2010 | |
| DUCATI | 1098 | 1100 STREETFIGHTER | 2011 | |
| DUCATI | 1098 | 1100 STREETFIGHTER | 2012 | |
| DUCATI | 1098 | 1100 STREETFIGHTER | 2013 | |
| DUCATI | 1098 | 1100 STREETFIGHTER | 2014 |
Description
Tonnycat vous propose :
Additional Lighting DENALI D4 LED 10W - unit de DENALI
Discover the DENALI D4 LED 10W additional lighting - unit
Improve your visibility and safety during your night rides with the DENALI D4 LED 10W additional lighting. Designed for motorcycles and ATVs, this robust and powerful lighting system guarantees exceptional brightness and unmatched durability.
- Brand: DENALI
- Color: Black
- Lighting type: LED
- LED power: 10 Watt per LED, with four CREE XPL HI LEDs
- Electrical consumption: 6.6 amps for two lamps
- Spot beam distance: up to 243 meters
- Spot beam width: 33 meters
- Lumens: 8760
- Compatible with DataDim™ for intelligent light intensity management
- Required voltage: 12V
- TriOptic™ technology with True-Hybrid™ lenses for an optimal combination of spot and flood beams
- Durable black powder coating and Impact PC™ corrosion-resistant bezel
- Ideal for installation on Crash Bars or engine guards
Equip your vehicle with the DENALI D4 LED additional lighting and pierce through the darkness with efficiency and style. Don't let the night slow down your adventure!
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 810005870160 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 65mm |
| Width (mm) | 99mm |
| Type of lighting | LED |















