DENALI D3 CANsmart™ GEN II Lighting Kit
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 3064562 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 90mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 95mm |
| Width (mm) | 90mm |
| Type of lighting | LED |
| Brand | Cylinder | Model | Year | Caractéristique |
|---|---|---|---|---|
| HONDA | 1100 | CRF 1100 L AFRICA TWIN | 2020 | |
| HONDA | 1100 | CRF 1100 L AFRICA TWIN | 2021 | |
| HONDA | 1100 | CRF 1100 L AFRICA TWIN | 2022 | |
| HONDA | 1100 | CRF 1100 L AFRICA TWIN | 2023 |
Description
Tonnycat vous propose :
DENALI D3 CANsmart™ GEN II Lighting Kit de DENALI
DENALI D3 CANsmart™ GEN II Lighting Kit: Illuminate your road with power and intelligence
Discover the DENALI D3 CANsmart™ GEN II Lighting Kit, the ultimate lighting solution for your motorcycle, combining exceptional performance and advanced technology for unmatched safety and driving comfort, day and night.
- Brand: DENALI
- Color: Black
- Technology: High-intensity Cree LED, 2100 lumens per module
- TriOptic™ lens system with spot and hybrid options
- Intelligent DataDim™ dimming technology compatible with all DENALI controllers
- IP67 waterproofing, resistant to extreme conditions
- Impact PC™: Corrosion-resistant polycarbonate collars
- LiveActive™: Advanced thermal management to keep LEDs cool
- Low-profile stainless steel mounting bracket included
- Lens approvals: SAE/DOT J581 & ECE R112 for hybrid lenses, ECE R112 for spot lenses
- DENALI CANsmart™ GEN II controller for easy installation and customization
- Many programmable features via CANsmart™ Accessory Manager software
The DENALI D3 CANsmart™ GEN II Lighting Kit is designed to maximize your visibility and safety on the road. With its advanced customization options and robust construction, this lighting system is the perfect companion for all your adventures, ensuring exceptional brightness and unmatched durability.
Don't let darkness limit your rides. Choose the DENALI D3 CANsmart™ GEN II Lighting Kit and turn night into day.
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 3064562 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 90mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 95mm |
| Width (mm) | 90mm |
| Type of lighting | LED |















