DENALI D2 DialDim™ Lighting Kit
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 3064501 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 55mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 60mm |
| Width (mm) | 55mm |
| Type of lighting | LED |
| Brand | Cylinder | Model | Year | Caractéristique |
|---|---|---|---|---|
| YAMAHA | 700 | TENERE 700 | 2019 | |
| YAMAHA | 700 | TENERE 700 | 2020 | |
| YAMAHA | 700 | TENERE 700 | 2021 | |
| YAMAHA | 700 | TENERE 700 | 2022 | |
| YAMAHA | 700 | TENERE 700 | 2023 | |
| YAMAHA | 700 | TENERE 700 | 2024 |
Description
Tonnycat vous propose :
DENALI D2 DialDim™ Lighting Kit de DENALI
DENALI D2 DialDim™ Lighting Kit
The DENALI D2 DialDim™ lighting kit is a must-have for motorcycle or quad enthusiasts looking for a high-performance and versatile lighting solution.
- Brand: DENALI
- Color: Black
- Diameter: 55mm
- Approval: Not approved in Switzerland
- Type of lighting: LED
This kit includes a DialDim lighting controller, a DENALI Plug-&-Play DialDim™ wiring adapter, and two additional DENALI D2 LED 10W lights. With its advanced technology, this kit offers exceptional brightness and durability, while being easy to install.
Whether you ride during the day or at night, on the road or off-road, the DENALI D2 DialDim™ lighting kit ensures optimal visibility and safe driving. Don't let darkness limit your adventures anymore and equip your vehicle with this superior quality kit.
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 3064501 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 55mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 60mm |
| Width (mm) | 55mm |
| Type of lighting | LED |















