DENALI D3 CANsmart™ GEN II Lighting Kit
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 3064522 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 90mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 95mm |
| Width (mm) | 90mm |
| Type of lighting | LED |
| Brand | Cylinder | Model | Year | Caractéristique |
|---|---|---|---|---|
| HUSQVARNA | 900 | NORDEN 901 | 2022 | |
| HUSQVARNA | 900 | NORDEN 901 | 2023 | |
| HUSQVARNA | 900 | NORDEN 901 | 2024 | |
| HUSQVARNA | 900 | NORDEN 901 | 2025 |
Description
Tonnycat vous propose :
DENALI D3 CANsmart™ GEN II Lighting Kit de DENALI
Discover the DENALI D3 CANsmart™ GEN II Lighting Kit
Transform your riding experience with the DENALI D3 CANsmart™ GEN II Lighting Kit, designed to provide unmatched brightness and simplified installation, while ensuring your safety with optimal visibility in all conditions.
- Color: Black, for aesthetic integration on all vehicles
- Homologation: CE approved, compliance with European safety standards
- TriOptic™ lens system for beam versatility
- High-intensity Cree LEDs, 2100 lumens per module
- DataDim™ intelligent dimming technology
- IP67 waterproofing, resistant to extreme conditions
- Low-profile mounting bracket with stainless steel hardware
- Impressive beam performance, up to 582 meters at 1 lux
- Compatible with CAN bus electrical system for easy installation
- Control multiple accessories via CANsmart™ Accessory Manager software
Whether you're looking to enhance safety or simply increase the aesthetic appeal of your motorcycle or quad, the DENALI D3 CANsmart™ GEN II Lighting Kit is the perfect choice for reliable performance and exceptional quality.
Don't let the night stop you. Equip your vehicle with the DENALI D3 CANsmart™ GEN II Lighting Kit and ride with confidence, no matter the conditions.
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 3064522 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 90mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 95mm |
| Width (mm) | 90mm |
| Type of lighting | LED |















