DENALI D3 DialDim™ Lighting Kit
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 3064466 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 90mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 95mm |
| Width (mm) | 90mm |
| Type of lighting | LED |
| Brand | Cylinder | Model | Year | Caractéristique |
|---|---|---|---|---|
| DUCATI | 937 | DESERT X | 2022 | |
| DUCATI | 937 | DESERT X | 2023 | |
| DUCATI | 937 | DESERT X | 2024 | |
| DUCATI | 937 | DESERT X | 2025 |
Description
Tonnycat vous propose :
DENALI D3 DialDim™ Lighting Kit de DENALI
DENALI D3 DialDim™ Lighting Kit
The DENALI D3 DialDim™ Lighting Kit is the perfect accessory for your motorcycle or ATV, offering a perfect combination of style, performance, and safety. With its innovative design and advanced features, this kit will meet all your lighting needs.
- Brand: DENALI
- Color: Black
- Approval: CE Approved
- Lighting Type: LED
This kit includes a DialDim lighting controller, a DENALI Plug-&-Play DialDim™ wiring adapter, and two additional DENALI D3 LED 10W lights. With these components, you will benefit from increased visibility on the road, improving your safety and driving comfort.
Don't let darkness limit your adventures anymore. Get the DENALI D3 DialDim™ Lighting Kit now and enjoy an optimal driving experience wherever you go.
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 3064466 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 90mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 95mm |
| Width (mm) | 90mm |
| Type of lighting | LED |















