DENALI D7 DialDim™ Lighting Kit
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 3064488 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 114mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 74.2mm |
| Width (mm) | 121mm |
| Type of lighting | LED |
| Brand | Cylinder | Model | Year | Caractéristique |
|---|---|---|---|---|
| KTM | 1290 | 1290 SUPER ADVENTURE | 2021 | |
| KTM | 1290 | 1290 SUPER ADVENTURE | 2022 | |
| KTM | 1290 | 1290 SUPER ADVENTURE | 2023 | |
| KTM | 1290 | 1290 SUPER ADVENTURE | 2024 |
Description
Tonnycat vous propose :
DENALI D7 DialDim™ Lighting Kit de DENALI
Denali D7 DialDim™ Lighting Kit
The Denali D7 DialDim™ lighting kit is the ideal companion for motorcycle or quad enthusiasts looking for performance and safety. With its advanced technical features, this kit will offer you an unparalleled riding experience.
- Brand: DENALI
- Color: Black
- Approval: Not approved in Switzerland
- Type of lighting: LED
This DENALI D7 DialDim kit consists of a DialDim lighting controller, a DENALI Plug-&-Play DialDim™ wiring adapter, and two additional DENALI D7 LED 10W lights. With a sturdy aluminum construction and an elegant design, these lights offer exceptional visibility on the road, day or night.
Don't let darkness limit your motorcycle or quad adventures anymore. Equip yourself with the Denali D7 DialDim™ lighting kit and enjoy a safer and more comfortable ride, while adding a touch of style to your vehicle. Choose quality and performance with DENALI.
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 3064488 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 114mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 74.2mm |
| Width (mm) | 121mm |
| Type of lighting | LED |















