DENALI DM DialDim™ Lighting Kit
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 3064478 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 43mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 60mm |
| Width (mm) | 67mm |
| Type of lighting | LED |
| Brand | Cylinder | Model | Year | Caractéristique |
|---|---|---|---|---|
| HARLEY DAVIDSON | 1250 | PAN AMERICA | 2021 | |
| HARLEY DAVIDSON | 1250 | PAN AMERICA | 2022 | |
| HARLEY DAVIDSON | 1250 | PAN AMERICA | 2023 | |
| HARLEY DAVIDSON | 1250 | PAN AMERICA | 2024 |
Description
Tonnycat vous propose :
DENALI DM DialDim™ Lighting Kit de DENALI
Improve your visibility on the road with the DENALI DM DialDim™ Lighting Kit
- Brand: DENALI
- Color: Black
- Diameter Ø: 43mm
- Approval: Not approved in Switzerland
- Width: 67mm
- Length: 60mm
- Lighting Type: LED
The DENALI DM DialDim™ Lighting Kit is designed to improve your visibility and safety on the road. This kit includes a DialDim lighting controller, a DENALI Plug-&-Play DialDim™ wiring adapter, and two additional DENALI DM LED 10W lights.
This kit offers numerous benefits. Its compact design allows for easy installation on your motorcycle or quad. The LED lights provide excellent brightness for optimal visibility, even in the darkest conditions. Additionally, the DialDim controller allows you to adjust the lighting intensity according to your needs, providing additional comfort during your rides.
Don't let darkness slow you down. Choose the DENALI DM DialDim™ Lighting Kit and ride safely, while adding a touch of style to your vehicle.
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 3064478 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 43mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 60mm |
| Width (mm) | 67mm |
| Type of lighting | LED |















