DENALI DM DialDim™ Lighting Kit
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 3064502 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 43mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 60mm |
| Width (mm) | 67mm |
| Type of lighting | LED |
| Brand | Cylinder | Model | Year | Caractéristique |
|---|---|---|---|---|
| YAMAHA | 700 | TENERE 700 | 2019 | |
| YAMAHA | 700 | TENERE 700 | 2020 | |
| YAMAHA | 700 | TENERE 700 | 2021 | |
| YAMAHA | 700 | TENERE 700 | 2022 | |
| YAMAHA | 700 | TENERE 700 | 2023 | |
| YAMAHA | 700 | TENERE 700 | 2024 |
Description
Tonnycat vous propose :
DENALI DM DialDim™ Lighting Kit de DENALI
DENALI DM DialDim™ Lighting Kit - Illuminate your ride safely
- Color: Black
- Diameter Ø (mm): 43mm
- Approval: Not approved in Switzerland
- Width (mm): 67mm
- Length (mm): 60mm
- Lighting type: LED
The DENALI DM DialDim™ lighting kit is a must-have for motorcycle or quad enthusiasts looking for performance and safety. Comprising a DialDim lighting controller, a DENALI Plug-&-Play DialDim™ wiring adapter, and two additional DENALI DM LED 10W lights, this kit will provide optimal visibility during your rides, day or night.
This kit is designed to offer powerful and efficient lighting with its 10W LEDs. Its aluminum construction ensures durability and resistance for long-term use.
Don't let darkness compromise your safety on the road. With the DENALI DM DialDim™ lighting kit, you can enjoy your rides with peace of mind, thanks to increased visibility and being noticed by other road users.
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 3064502 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 43mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 60mm |
| Width (mm) | 67mm |
| Type of lighting | LED |















