Additional lighting DENALI D7 LED 10W - unit
REFERENCE FABRIQUANT : DNL.D7.050
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 810005872027 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 114mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 74.2mm |
| Width (mm) | 121mm |
| Type of lighting | LED |
| Brand | Cylinder | Model | Year | Caractéristique |
|---|---|---|---|---|
| DUCATI | 1098 | 1100 STREETFIGHTER | 2009 | |
| DUCATI | 1098 | 1100 STREETFIGHTER | 2010 | |
| DUCATI | 1098 | 1100 STREETFIGHTER | 2011 | |
| DUCATI | 1098 | 1100 STREETFIGHTER | 2012 | |
| DUCATI | 1098 | 1100 STREETFIGHTER | 2013 | |
| DUCATI | 1098 | 1100 STREETFIGHTER | 2014 |
Description
Tonnycat vous propose :
Additional lighting DENALI D7 LED 10W - unit de DENALI
DENALI D7 LED 10W Additional Lighting - Unit
Discover the DENALI D7 lighting, one of the brightest LED lights under 11.5cm on the market. With over 7500 lumens, this product is designed to provide optimal visibility during your motorcycle or quad journeys.
Technical Features:
- Color: Black
- Diameter: 114mm
- Approval: Not approved in Switzerland
- Width: 121mm
- Length: 74.2mm
- Material: Aluminum
The main features of the DENALI D7 lighting include:
- High intensity CREE series LEDs producing 7665 lumens per kit
- DrySeal™ waterproof and submersible lighting and switch housings for maximum durability
- Impact-resistant polycarbonate PC™ frame resistant to shock, fading, and corrosion
- LiveActive™ thermal management technology to keep LEDs cool and prevent overheating
- Discreet mounting bracket with all necessary hardware included for easy installation
Specifications:
- Intensity: 5A
- Light beam distance: 365m
- Light beam width: 38m
- Lumens: 7665
- Single-phase
- DataDim™ compatible
Ensure optimal visibility during your nighttime journeys with the DENALI D7 LED 10W lighting. Don't let darkness compromise your safety on the road anymore.
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 810005872027 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 114mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 74.2mm |
| Width (mm) | 121mm |
| Type of lighting | LED |















