DENALI D2 CANsmart™ GEN II Lighting Kit
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 3064565 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 55mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 60mm |
| Width (mm) | 55mm |
| Type of lighting | LED |
| Brand | Cylinder | Model | Year | Caractéristique |
|---|---|---|---|---|
| HONDA | 1100 | CRF 1100 L AFRICA TWIN | 2020 | |
| HONDA | 1100 | CRF 1100 L AFRICA TWIN | 2021 | |
| HONDA | 1100 | CRF 1100 L AFRICA TWIN | 2022 | |
| HONDA | 1100 | CRF 1100 L AFRICA TWIN | 2023 |
Description
Tonnycat vous propose :
DENALI D2 CANsmart™ GEN II Lighting Kit de DENALI
Discover the DENALI D2 CANsmart™ GEN II Lighting Kit
Take your riding experience to a whole new level with the DENALI D2 CANsmart™ GEN II Lighting Kit. Designed to maximize your visibility and safety, this advanced lighting system is the perfect ally for all types of motorcycles and ATVs, offering exceptional light performance in a compact and robust design.
- Brand: DENALI
- Lighting type: LED
- Color: Black
- LEDs: 10 Watt Cree XPL HI per lamp
- Total power consumption: 1.6 ampere
- Beam distance (spot): 160 m
- Beam width (spot): 22 m
- Raw lumens: 2190
- DataDim™ compatible: Yes
- Operating voltage: 12V
- Plug-n-play installation with DENALI CANsmart™ GEN II controller
- Integrated control of up to four accessories
- Modulation of lights for better visibility
- Smart Brake activated deceleration technology
- Switched power for accessories
Whether for off-road adventures or daily use, the DENALI D2 CANsmart™ GEN II Lighting Kit is designed to offer you unprecedented visibility. Don't let the night dictate your limits. Equip your motorcycle with the best, see further, and be more visible!
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 3064565 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 55mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 60mm |
| Width (mm) | 55mm |
| Type of lighting | LED |















