DENALI DR1 CANsmart™ GEN II Lighting Kit
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 3064524 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Non homologué en Suisse |
| Diameter Ø (mm) | 95mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 96mm |
| Width (mm) | 95mm |
| Type of lighting | LED |
| Brand | Cylinder | Model | Year | Caractéristique |
|---|---|---|---|---|
| HUSQVARNA | 900 | NORDEN 901 | 2022 | |
| HUSQVARNA | 900 | NORDEN 901 | 2023 | |
| HUSQVARNA | 900 | NORDEN 901 | 2024 |
Description
Tonnycat vous propose :
DENALI DR1 CANsmart™ GEN II Lighting Kit de DENALI
Denali DR1 CANsmart™ GEN II Lighting Kit
The Denali DR1 CANsmart™ GEN II lighting kit is the ideal accessory for motorcycle or quad enthusiasts looking for increased performance and safety. This kit includes two additional DENALI DR1 LED 10W lights, which offer optimal visibility in all conditions.
- Color: Black
- Diameter: 95mm
- Approval: Not approved in Switzerland
- Width: 95mm
- Length: 96mm
Designed in aluminum, this kit ensures exceptional durability and resistance. The high-quality LEDs provide intense brightness for maximum safety on the road. Thanks to the included DENALI CANsmart 2.0 Plug-n-Play controller, installation is easy and quick, allowing you to quickly enjoy the benefits of these high-performance lights.
Don't let darkness stop you during your motorcycle or quad rides. Choose the Denali DR1 CANsmart™ GEN II lighting kit and ride safely, with style and comfort.
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 3064524 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Non homologué en Suisse |
| Diameter Ø (mm) | 95mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 96mm |
| Width (mm) | 95mm |
| Type of lighting | LED |















