DENALI D3 CANsmart™ GEN II Lighting Kit
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 3064538 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 90mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 95mm |
| Width (mm) | 90mm |
| Type of lighting | LED |
| Brand | Cylinder | Model | Year | Caractéristique |
|---|---|---|---|---|
| HARLEY DAVIDSON | 1250 | PAN AMERICA | 2021 | |
| HARLEY DAVIDSON | 1250 | PAN AMERICA | 2022 | |
| HARLEY DAVIDSON | 1250 | PAN AMERICA | 2023 | |
| HARLEY DAVIDSON | 1250 | PAN AMERICA | 2024 | |
| HARLEY DAVIDSON | 1250 | PAN AMERICA | 2025 |
Description
Tonnycat vous propose :
DENALI D3 CANsmart™ GEN II Lighting Kit de DENALI
DENALI D3 CANsmart™ GEN II Lighting Kit
- Approval: CE approved
- Lighting Type: LED
Compatible Vehicles
| Brand | Model | Years |
| Example | Quad A | 2010-2021 |
The DENALI D3 CANsmart™ GEN II Lighting Kit is a complete set including the CANsmart 2.0 Plug-n-Play controller and D3 TriOptic LED lights. The D3 LED lights offer unmatched performance with a powerful 36-watt high beam, based on a decade of DENALI innovation.
The technical features of this kit are impressive:
- TriOptic™ lens system for optimal lighting
- High-intensity Cree LEDs producing 2100 lumens per pod
- 3-wire DataDim™ intelligent dimming technology
- Waterproof and submersible with DrySeal™ technology
The D3 lights are also approved for road use, with SAE/DOT and ECE certifications. They provide exceptional visibility on the road while being perfectly suited for off-road use.
The CANsmart™ GEN II controller makes installation and control of up to four accessories easy, offering advanced features such as high beam/low beam synchronization, auxiliary light modulation, and intelligent brake technology.
Enjoy the power, versatility, and safety offered by the DENALI D3 CANsmart™ GEN II Lighting Kit to equip your motorcycle or quad with the best in LED lighting.
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 3064538 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 90mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 95mm |
| Width (mm) | 90mm |
| Type of lighting | LED |















