DENALI D3 DialDim™ Lighting Kit
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 3064490 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 90mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 95mm |
| Width (mm) | 90mm |
| Type of lighting | LED |
| Brand | Cylinder | Model | Year | Caractéristique |
|---|---|---|---|---|
| KTM | 1290 | 1290 SUPER ADVENTURE | 2021 | |
| KTM | 1290 | 1290 SUPER ADVENTURE | 2022 | |
| KTM | 1290 | 1290 SUPER ADVENTURE | 2023 | |
| KTM | 1290 | 1290 SUPER ADVENTURE | 2024 |
Description
Tonnycat vous propose :
DENALI D3 DialDim™ Lighting Kit de DENALI
DENALI D3 DialDim™ Lighting Kit
The DENALI D3 DialDim™ lighting kit is the perfect accessory to enhance the visibility and safety of your motorcycle or ATV. With its high-quality technical features, this kit will provide you with an optimal riding experience.
- Color: Black
- Approval: CE approved
- Type of lighting: LED
The DENALI D3 DialDim™ kit consists of a DialDim lighting controller, a DENALI Plug-&-Play DialDim™ wiring adapter, and two additional DENALI D3 LED 10W lights. Made of aluminum, this kit is both lightweight and durable, ensuring optimal durability in all conditions.
Offering easy and quick installation, this kit will allow you to enjoy increased visibility both day and night. Don't let darkness limit your riding experience anymore, opt for the DENALI D3 DialDim™ lighting kit for optimal safety on the road.
| BRANDS | DENALI |
|---|---|
| EAN | 3064490 |
| Color | NOIR |
| Position | Avant |
| Approval | Homologation Suisse. merci de se référer aux directives l'Asa 2b |
| Diameter Ø (mm) | 90mm |
| Material | Aluminium |
| Length (mm) | 95mm |
| Width (mm) | 90mm |
| Type of lighting | LED |














